• Wyjście do Jednostki Wojskowej

W dniu 09.09.2022r. uczniowie klas I- III wybrały się do Jednostki Wojskowej w Nisku z okazji 77 rocznicy powstania 16 Tczewskiego Batalionu Saperów.

• Program edukacyjny „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

Uczniowie klas I -III naszej szkoły brali udział w XIV edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury” poświęconemu tematyce ekologicznej.

• OGNISKO KLASY I A

Dnia 22 czerwca uczniowie klasy I a korzystając z pięknej pogody, uczestniczyli w ognisku klasowym. Impreza tradycyjnie rozpoczęła się od pieczenia kiełbasek i pianek. Chłopcy i dziewczęta grali w piłkę, bawili się na placu zabaw, rywalizowali w konkurencjach sportowych, tańczyli i śpiewali.

• XX Szkolny Festiwal Piosenki

W dniu 15.06.2022r. w PSP Nr 5 w Nisku odbył się XX Szkolny Festiwal Piosenki.

• Inscenizacja utworu Marii Konopnickiej „Szkolne przygody Pimpusia Sadełko”.

Z okazji roku Marii Konopnickiej 14 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbyła się inscenizacja „Szkolne przygody Pimpusia Sadełko”. Została przygotowana przez nauczycielki p. Monikę Bajak i Beatę Lewicką oraz klasę 3 b z PSP nr 1 w Nisku.

• Udział klasy 3b w Turnieju Sportowym „Baw się z Nami”

We wtorek 7 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Nisku odbył się Gminny Turniej Sportowy dla klas 3 pt. „Baw się z Nami”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3b pod opieką pani Moniki Piędel oraz pana Piotra Warchoła.Nasza drużyna zaciekle walczyła o trzecie miejsce, ostatecznie zajęliśmy czwarte.

• MISJA KIESZONKOWE

Klasa 3A wzięła udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Misja kieszonkowe”, którego organizatorem był BNP Paribas. Celem programu było zwiększenie świadomości dzieci w zakresie finansów. Misja Kieszonkowe poruszała tematy takie jak: planowanie wydatków, oszczędzanie oraz szacunek do wartości posiadanych pieniędzy.

• Kangur Matematyczny

Dnia 17 marca 2022r. w naszej szkole odbył się konkurs KANGUR MATEMATYCZNY, w którym wzięło udział 27 uczniów.
    Wyróżnienie otrzymali: Katarzyna Klecha oraz Jakub Trawiński z klasy 3a

• Sukces uczniów klasy 3b w Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Booktalking, czyli pięć minut o książce”

Trzech uczniów klasy 3b uczestniczyło i odniosło sukces w Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Booktalking, czyli pięć minut o książce”. Celami konkursu były: popularyzacja czytelnictwa, rozwijanie świadomości literackiej uczniów oraz doskonalenie umiejętności autoprezentacji.

• XVIII Szkolny Turniej Sportowy klas I-III „Baw się razem z nami”

1 czerwca 2022 r. odbył się w naszej szkole już XVIII Szkolny Turniej Sportowy klas I-III „Baw się razem z nami”. To doskonały czas na świetną zabawę dla uczniów, naukę zdrowej rywalizacji i sposób na uświetnienie najweselszego dnia w roku naszych dzieci czyli Dnia Dziecka.