• Laboratorium klasy 2B

Eksperymenty budzą w dzieciach ciekawość świata, oswajają z nieznanymi dotąd zjawiskami i procesami oraz dostarczają dużo radości, ponieważ dzieci uwielbiają odkrywać to, co nowe i nieznane. Najlepiej uczymy się, gdy odkrywamy, doświadczamy i działamy. W klasie 2B pani mgr Monika Piędel przeprowadziła w pierwszym semestrze 2017/2018 roku cykl lekcji poświęconych eksperymentom.

• Bezpieczne zabawy na śniegu

Jak zdrowo i bezpiecznie spędzić ferie zimowe? Przez ostatni tydzień nauki szkolnej dużo rozmawialiśmy o tym. Nasze bezpieczeństwo było również tematem spotkania z policjantem w szkole. W czwartek, tuż przed zimowymi feriami, odbył się praktyczny sprawdzian z naszych wiadomości. Wybraliśmy się z saneczkami na górkę w parku.

• Bezpieczne ferie

22 stycznia 2018r. uczniowie z klas 0-3 wzięli udział w spotkaniu z policjantami, którzy przygotowali pogadankę na temat bezpiecznych zasad obowiązujących w czasie ferii zimowych. Wszystkim życzyli udanego i bezpiecznego wypoczynku zimowego oraz powrotu do szkoły w dobrych humorach i w pełni sił!

• Bal karnawałowy

Bal karnawałowy dla dzieci to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez wszystkich dużych i małych, dostarczającą wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

• Dzień Babci i Dziadka w zerówkach

18 stycznia 2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych w naszej szkole zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na uroczystość, która odbyła się z okazji ich święta, aby podziękować im za dobro i wyrazić swoją miłość.

• Klasa 3B z życzeniami dla babci i dziadka

Dzień Babci i Dziadka to wspaniała okazja, by wyrazić kochanym dziadkom swoją miłość, wdzięczność i radość. Wręczyć Im własnoręcznie wykonany upominek, złożyć życzenia pięknie wyrecytowanym wierszem, zaśpiewaną piosenką czy radosnym tańcem. Klasa 3b zaprosiła swoje babcie i dziadków na uroczystość, która odbyła się 18.01.2018r.

• Świąteczne pierniki w klasie 2B

Święta tuż, tuż… czas, więc na pieczenie i dekorowanie pierników.
    22 grudnia w klasie 2B, PSP Nr 5 w Nisku unosił się zapach korzennych przypraw.
    Najpierw dzieci odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta.

• Projekt „Razem bezpieczniej na terenie powiatu niżańskiego”

W ramach projektu „Razem bezpieczniej na terenie powiatu niżańskiego” 19 grudnia 2017 r. dzieci z klas pierwszych uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Nisku.

• Wycieczka do Wytwórni Bombek Choinkowych w Nowej Dębie

W środę 13 grudnia dzieci z klas pierwszych wraz z wychowawcami pojechały do Wytwórni Bombek Choinkowych w Nowej Dębie. Na początku dzieci zwiedziły Muzeum Bombki Choinkowej, a później obserwowały proces powstawania bombek.

• Mikołajki w klasie 2B

6 grudnia 2017 roku klasę 2B, PSP Nr 5 w Nisku odwiedził św. Mikołaj. Dzieci od samego rana nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczka. Święty Mikołaj dotarł na czas.