• Milion dzieci modli się na różańcu

  W piątek, 18 października dzieci z klas 0-3 włączyły się do międzynarodowej kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu”. Odmawiając różaniec dzieci prosiły Maryję o jedność i pokój na całym świecie. Modlitwę poprowadził ksiądz Waldemar Bieńko.
  [Więcej…]

 • Bicie rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy 2019 !

  Włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji BICIA REKORDU w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. 16 października podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca o 12:00, przez kolejne 30 minut wspólne zrobiliśmy ogromną rzecz dla promowania nauki pierwszej pomocy.
  [Więcej…]

 • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

  20 września przedszkolaki obchodziły swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym roku tematem przewodnim uroczystości było hasło „ Podróże małe i duże”, w związku z przypadającą 20 września, 600-letnią rocznicą rozpoczęcia przez Ferdynanda Magellana wyprawy opłynięcia dookoła świata.
  [Więcej…]

 • Przedszkolaki dla mamy i taty.

  14 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego 0b zaprosiły do szkoły swoich rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Goście nie zawiedli – przyszli wszyscy. A dzieci pięknie recytowały wiersze, z przejęciem śpiewały piosenki, wspaniale zatańczyły taniec disco „ Czekolada” i ludową poleczkę.
  [Więcej…]

 • Szkolny Turniej Sportowy „Baw się razem z nami”

  Każde dziecko o tym wie:
  Chcesz być zdrowy – ruszaj się!
  Sport to bardzo ważna sprawa.
  Są reguły, jest zabawa.
  Szkolny Turniej Sportowy „Baw się razem z nami” w tym roku odbył się 31 maja.
  [Więcej…]

 • Doświadczenia fizyczno – chemiczne w klasie 3B

  Eksperymenty dla dzieci w szkole to zawsze świetny pomysł na wspólną naukę przez zabawę. Atrakcyjne eksperymenty dla małych naukowców dzieci z klasy 3B mogły przeprowadzić wykonując wszystkie czynności samodzielnie lub obserwując wychowawczynię panią Monikę Piędel podczas doświadczeń chemicznych.
  [Więcej…]

 • Przedszkolaki w zoo

  27 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych pojechały na wycieczkę do zoo w Zamościu. Tu przywitała je pani przewodnik i zaprosiła na zajęcia dydaktyczne. Dzieci z zainteresowaniem słuchały jej opowiadania o gadach: wężach, jaszczurkach, zaskrońcach, żabach i innych.
  [Więcej…]

 • XIX Szkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej

  W dniu 21.05.2019r. w PSP Nr 5 w Nisku odbył się XIX Szkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej. W konkursie wzięło udział 33 uczniów.
  [Więcej…]

 • Wycieczka klas drugich do Sandomierza

  15 maja 2019 roku uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami pojechali na wycieczkę do Sandomierza. Na początku przewodnik oprowadził nas po zabytkowym Rynku. Następnie wędrowaliśmy Podziemną Trasą Turystyczną, poznając przy okazji historię Sandomierza.
  [Więcej…]

 • XX Szkolny Konkurs Matematyczny

  29 kwietnia 2019 roku odbył się w naszej szkole XX Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas drugich i trzecich. Wzięło w nim udział 12 uczniów. Uczestnicy otrzymali zestaw zadań – w klasach drugich 10, a w trzecich 9 zadań. Na ich rozwiązanie przeznaczono 60 minut.
  [Więcej…]