• Dzień Dziecka klasy 2b

Początek czerwca to dla dzieci same przyjemności. Już 1 czerwca zaczęło się bardzo słodko, przecież to Dzień Dziecka. Klasa 2b wraz ze swoją panią – M. Piędel uczciła to święto lodami. Jest to coś, co lubi każdy.

• Wycieczka klasy 2b – Zwierzęta, rośliny pól i lasów

Klasa 2b w maju realizowała cykl zajęć dydaktycznych dotyczących roślin i zwierząt łąk, i lasów. Wychowawczyni pani Monika Piędel zapoznała dzieci z wyglądem roślin i zwierząt pól, i lasów. Przekazała także wiele ciekawostek dotyczących warunków życia omawianych roślin i zwierząt.

• „Nie pal przy mnie, proszę” – realizacja ogólnopolskiego programu profilaktycznego przez klasę 2b

Klasa 2b w roku szkolnym 2020/21 realizowała pod kierunkiem wychowawcy: mgr Moniki Piędel ogólnopolski program profilaktyczny „Nie pal przy mnie, proszę”.

• „Powrót Alicji do Krainy Czarów”

15 czerwca uczniowie z klas 1-3 oraz przedszkolaki z grup A i B mieli możliwość obejrzenia na żywo w NCK Sokół w Nisku musicalu w reżyserii p. Doroty Nieradki pt. „Powrót Alicji do Krainy Czarów”. Występ młodych artystów: aktorów, wokalistów i tancerzy spotkał się z wielkim uznaniem widzów.

• Szkolna SÓWKA MĄDRA GŁÓWKA

W dniu 2.06. 2021r. odbył się XXI Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas drugich i trzecich edukacji wczesnoszkolnej PSP nr 5 w Nisku. Wzięło w nim udział 12 uczniów. Zadania konkursowe opracował zespół nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w składzie: Anna Kwolek, Anna Pracoń, Elżbieta Waniewska, Grażyna Wcisło. Testy opracowano na dwóch poziomach: klasa druga oraz klasa trzecia.

• Nasze Nisko

Najpierw, w klasie dużo rozmawialiśmy o mieście, w którym mieszkamy. To nasza mała Ojczyzna! Znamy herb Niska, odnaleźliśmy miasto na mapie Polski, poznaliśmy jego historię.

• Klasa 1B na saneczkach.

Miesiąc luty, w tym roku, był bardzo śnieżny. Śnieg padał i padał, w dzień i w nocy. Jeszcze prószyło, kiedy całą klasą pomaszerowaliśmy do parku. Każdy ciągnął za sobą swoje saneczki.

• Bale przebierańców w klasach 3

Karnawał to czas zabaw i balów. Kolorowe stroje i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci podczas balu karnawałowego, niestety podczas pandemii każda klasa tylko w swoim gronie.

• Bal karnawałowy w 1 B

2 lutego 2021r. – nasza klasa zamieniła się w piękną salę balową. Urządziliśmy klasowy bal karnawałowy. Obowiązkowe przebranie! Za kogo? Pomysłów było dużo, a pomogła mama, babcia, trochę tato.

• Szkolny Konkurs plastyczny dla klas 1-3 w ramach realizacji programu ,,Twoje dane-Twoja sprawa”

Laureaci konkursu
    I miejsce – Maja Kotuła kl 3 b