• Klasa 1B na wystawie – „Let’s bee friends , czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami”

W środę, 21 czerwca klasa 1B z wychowawczynią panią Moniką Piędel była w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli na wystawie pt. „Let’s bee friends , czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami.

• OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA „Olimpusek” Sesja Wiosenna

Olimpiada „Olimpusek” ma zasięg ogólnopolski. Koordynatorem w PSP nr 5 w Nisku jest pani Monika Piędel. W sesji wiosennej 2017 roku olimpiady „Olimpusek” wzięło udział 13 uczniów z klas I-III oraz olimpiady „Olimpusek” z języka angielskiego 6 uczniów z klas I-III. W edycji wiosennej olimpiady „Olimpusek” mamy jednego laureata z klasy IIIa – Szymona Strojewskiego.

• Klasa 1B na wygranej wycieczce za zajęcie czwartego miejsca w plebiscycie Gazety Codziennej „Nowiny” – „Najsympatyczniejsza pierwsza klasa”

Klasa 1B, 14 czerwca 2017 roku była razem z wychowawczynią panią Moniką Piędel na wycieczce w Stadninie Koni Leśna Wola. Wycieczka była wygraną klasy 1B w plebiscycie Gazety Codziennej „Nowiny” – „Najsympatyczniejsza pierwsza klasa”, klasa 1B zajęła na ponad 100 klas pierwszych z województwa podkarpackiego – CZWARTE miejsce.

• Wycieczka do Doboszówki klas 0

W poniedziałek 12 czerwca 2017 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych pojechały z wychowawcami na wycieczkę do Doboszówki. Uczestniczyły tam w warsztatach garncarskich, gdzie pod okiem lokalnego twórcy ludowego formowały z gliny naczynia na kole garncarskim. Zwiedzały tez mini zoo, karmiły zwierzęta i poznawały gatunki ptaków na ścieżce edukacyjnej.

• Dzień Mamy i Taty w klasie 2B

9 czerwca 2017r. wierszem, tańcem i piosenką uczniowie klasy 2B złożyli życzenia swoim rodzicom z okazji ich święta. Występ bardzo się podobał, były głośne brawa, chwile wzruszeń i ciepłe słowa. Dzieci wręczyły swym rodzicom upominki wykonane przez nie samodzielnie – obrazki malowane piaskiem. Słodki poczęstunek i wspólna pamiątkowa fotografia zakończyła to przemiłe spotkanie.

• Familijny Blues w kl. 1B

Królewna Śnieżka, krasnoludki, a także Czerwony Kapturek, wilk, zła macocha, strażnik, gajowy czyli uczniowie z kl. 1B z PSP Nr 5 w Nisku, śpiewająco i rymująco składały życzenia swoim rodzicom. To wszystko w związku z majowym świętem wszystkich Mam i czerwcowym świętem wszystkich Tatusiów.

• Majówka na wycieczce.

Maj pożegnał się z nami słoneczną pogodą, rzęsistym deszczem i wycieczką. Byliśmy w Filharmonii Rzeszowskiej na muzycznym przedstawieniu – „ Alicja w Krainie Magii”. Rozkołysani muzyką i rozśpiewani pojechaliśmy do Łańcuta.

• Dnia Matki i Taty w zerówkach

6 czerwca 2017 r. grupa 0A i 0B przygotowały uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca. Składała się z dwóch części: inscenizacji muzyczno – tanecznej „W krainie bajek” oraz z montażu słowno – muzycznego. Wszystkie dzieci przebrane były w stroje z bajek.

• Dzień Dziecka w zerówkach

2 czerwca 2017 r. dzieci z grupy 0A i 0B uczestniczyły w Dniu Dziecka na osiedlu Tysiąclecia. Bawiły się na dmuchanym zamku, zjeżdżalni i domku. Mogły zjeść pop corn i watę cukrową. Dostały kolorowe baloniki. Przemalowały sobie twarze zamieniając się w kotki. Zadowolone i uśmiechnięte wróciły do szkoły.

• Turniej Sportowy ,,Baw się z nami” dla klas I-III

1 czerwca w naszej szkole odbył się Turniej Sportowy ,,Baw się z nami” dla klas I-III.