• XVII Szkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej

W dniu 19.05.2017r. odbył się w naszej szkole XVII Szkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej zorganizowany przez p. Ewę Piotrowską i p. Ewę Ciepielowską. W konkursie wzięło udział 29 uczniów.

• Powiatowa „SÓWKA MĄDRA GŁÓWKA”

W sobotę – 22 IV 2017r. – odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych. To już XIX edycja zmagań z ortografią. Wzięło w niej udział 40 uczniów. Z naszej szkoły uczniowie: Milena Turek z klasy 2A i Bartosz Sajda z klasy 2C reprezentowali gminę Nisko.

• Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II i III

7 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Nr3 odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla klas drugich i trzecich. Nasi uczniowie z dużym powodzeniem reprezentowali naszą szkołę. W klasach drugich Bartłomiej Górski zdobył I miejsce, Dawid Tofil -wyróżnienie. W klasach trzecich: II miejsce-Przemysław Gancarz, wyróżnienie-Szymon Strojewski.

• XIX Miejsko – Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II i III szkół podstawowych SÓWKA MĄDRA GŁÓWKA

31 marca 2017r.- w naszej szkole odbyły się miejsko-gminne eliminacje Konkursu Ortograficznego-SÓWKA MĄDRA GŁÓWKA. Wśród klas drugich najlepsi z naszej szkoły okazali się: Milena Turek i Bartosz Sajda. Drugie miejsce wywalczyła Amelka Paleń. Z klas trzecich uczniowie: Victoria Kamzela,Szymon Strojewski i Przemysław Gancarz zdobyli miejsce trzecie.

• Szkolny Konkurs Matematyczny

27 marca 2017 roku odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas drugich i trzecich. Najlepszymi matematykami okazali się:Klasy drugie: I miejsce Bartłomiej Górskikl.2a, II miejsce Anita Orłowska kl.2c, III miejsce Dawid Tofil kl.2a, Klasy trzecie: I miejsce Przemysław Gancarzkl.3a, Szymon Strojewskikl.3a, II miejsce Jakub Domański kl.3b

• Lekcja fizyki w klasie 2B

28 marca 2017r. w klasie 2b odbyły się zajęcia z cyklu „Spotkanie z fizyką”. Poprowadziły je uczennice gimnazjum: Julia Pietrzyk, Aleksandra Domańska, Klaudia Filiks oraz Dagmara Czarnota – absolwentka gimnazjum.

• Spotkanie ze strażakami

28 marca dzieciom z grupy 0A i 0B nadarzyła się świetna okazja obejrzenia wozów strażackich i posłuchania o pracy strażaka, gdyż straż przyjechała pod budynek naszej szkoły. Dzieci zobaczyły wozy strażackie, sprzęt strażacki i nawet mogły posiedzieć w kabinie wozu strażackiego.

• Zerówka wita wiosnę.

W pierwszym dniu wiosny 21 marca dzieci z grupy 0A i 0B postanowiły pożegnać zimę. Wyszły z przygotowanymi wcześniej Marzannami na podwórko szkolne. Nawoływały zimę, żeby nas już opuściła. Później podpaliły swoje Marzanny i z radością śpiewały piosenki o wiośnie. Zadowolone wróciły do szkoły.

• 21 marca – powitanie wiosny

21 marca to pierwszy dzień wiosny! Z tej okazji klasy drugie przygotowały uroczysty apel. Stołówka szkolna zamieniła się w leśną polanę, zieloną od pierwszych wiosennych traw i młodych listków na drzewach, kolorowej od pierwszych kwiatków. Na polanie zatańczyły żabki, spacerował dostojnie bocian, a leśne zwierzęta; borsuk, sarenka, wiewiórka, zajączek i misie recytowały wiersze, śpiewały piosenki.

• Szkolna SÓWKA MĄDRA GŁÓWKA

W dniu 20.03 2017r. odbył się XVIII Szkolny Konkurs Ortograficzny – SÓWKA MĄDRA GŁÓWKA. Wzięło w nim udział 25 dzieci.