• Wizyta klasy III a w Fabryce Bombek Choinkowych w Nowej Dębie

30.11 2018 r.uczniowie z klasy IIIa wraz z wychowawczynią p.Elżbietą Waniewską oraz p.Elżbietą Warchoł pojechali na ciekawą wycieczkę do Muzeum i Fabryki Bombek Choinkowych w Nowej Dębie.

• Andrzejki w oddziale przedszkolnym.

Czwartek – 29 listopada – był andrzejkowym dniem w oddziale przedszkolnym. Dzieci poznały staropolskie obyczaje i tradycje związane z dniem Św. Andrzeja.

• Uroczysty apel- Narodowy Dzień Niepodległości

9 listopada obchodziliśmy w naszej szkole 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu dla uczczenia tego wydarzenia uczniowie klas trzecich, pod kierunkiem swoich wychowawców, przygotowali uroczysty apel.Była to uroczystość inna niż zwykle, ponieważ uczniowie w trakcie przedstawienia tworzyli gazetkę ukazującą symbole odnoszące się do hasła: „Narodowy Dzień Niepodległości”.

• Rekord dla Niepodległej

Dla upamiętnienia ,,100 lat Niepodległej” uczniowie z klas 0-3 w piątek 9 listopada 2018 roku o godzinie 11.11 odśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej” zorganizowanej przez MEN oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

• ŚNIADANIE DAJE MOC

8 listopada uczniowie klas II wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą ,,Śniadanie Daje Moc”. Przedsięwzięcie miało na celu propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu oraz uświadomienie dzieciom i rodzicom jak ważne jest śniadanie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a szczególnie dziecka w wieku szkolnym.

• Warstwy lasu – lekcja klasy 3b w terenie

W październiku klasa 3b wraz z wychowawcą panią M. Piędel udała do lasu się na lekcję o „warstwach lasu”.

• Podkarpacki Konkurs Literatura i Dzieci „Niezwykłe Opowieści” – etap szkolny w PSP Nr 5 w Nisku

25 października 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski – były to eliminacje szkolne do Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci. W tym roku tematem konkursu były „Niezwykłe opowieści”.

• VII Olimpiada Sportowa Przedszkolaków.

„Najlepszym jest nie ten kto zwycięża, lecz ten kto walczy do końca” – pod takim hasłem 17.10.2018 r. odbyła się VII Olimpiada Sportowa Przedszkolaków w Nisku zorganizowana przez Niepubliczne Przedszkole DOMMisia z Niska.

• Za nami próba bicia rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy!

16 października podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca punktualnie o 12:00, przez kolejne 30 minut wspólne zrobiliśmy ogromną rzecz dla promowania nauki pierwszej pomocy. Włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji BICIA REKORDU

• Pasowanie na Ucznia

4 października 2018 r. do grona uczniów Szkoły Podstawowej Nr 5 w Nisku zostali oficjalnie przyjęci wychowankowie klas I. Uroczystość rozpoczął program artystyczny, w czasie, którego z ogromnym zaangażowaniem dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki.