• 21 marca – powitanie wiosny

21 marca to pierwszy dzień wiosny! Z tej okazji klasy drugie przygotowały uroczysty apel. Stołówka szkolna zamieniła się w leśną polanę, zieloną od pierwszych wiosennych traw i młodych listków na drzewach, kolorowej od pierwszych kwiatków. Na polanie zatańczyły żabki, spacerował dostojnie bocian, a leśne zwierzęta; borsuk, sarenka, wiewiórka, zajączek i misie recytowały wiersze, śpiewały piosenki.

• Szkolna SÓWKA MĄDRA GŁÓWKA

W dniu 20.03 2017r. odbył się XVIII Szkolny Konkurs Ortograficzny – SÓWKA MĄDRA GŁÓWKA. Wzięło w nim udział 25 dzieci.

• Warsztaty czytelnicze ,,Tu czy tam”

Dnia 10 marca 2017r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nisku wystartował cykl warsztatów połączonych z wystawą „Tu czy tam. Współczesna ilustracja dla dzieci”. Uczniowie klas I –III naszej szkoły mieli okazję zobaczyć tę wystawę.

• Warsztaty kulinarne ,,Zabawa w gotowanie” w klasie 3a

14 marca klasa 3 a wzięła udział w warsztatach kulinarnych, których celem jest propagowanie zdrowego jedzenia oraz pokazanie jak przyjemne i zdrowe jest domowe gotowanie. Wspólnie z prowadzącymi warsztaty przygotowaliśmy pyszną ,,domową nutellę”.

• Tłusty czwartek

Zgodnie ze staropolską tradycją ostatni czwartek przed Wielkim Postem zwany jest tłustym czwartkiem. W tym dniu dozwolone jest objadanie się pączkami. Każdy musi zjeść chociaż jednego pączka – na szczęście.

• Sukces klasy 1B – Wizyta redakcji „Nowin” w szkole

Klasa 1B zajęła IV miejsce w Plebiscycie redakcji „Nowin”
    na „Najsympatyczniejszą Pierwszą Klasę 2016 roku”

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE I „ A”

10 lutego 2017 roku o godzinie 17.00 odbyła się w klasie I a uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta.

• Klasa 1 B na Wystawie „Miasto i las”

9 lutego 2017 roku klasa 1B była wraz z wychowawcą klasy panią mgr Moniką Piędel na wystawie „Miasto i las” zorganizowanej przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli.

• Bal przebierańców

8 lutego w szkole odbył się bal karnawałowy. Dzieci były przebrane w piękne, kolorowe stroje. Nasza szkoła zamieniła się w prawdziwy świat bajek, w którym pojawiły się wróżki, elfy, księżniczki, królowie i wiele innych. Nie zabrakło również współczesnych postaci. W czasie balu dzieci tańczyły w rytm swoich ulubionych piosnek. Były również konkursy i śmieszne ruchowe zabawy.

• Wycieczka do lasu klasy 1A

W dniu 3 lutego 2017r. uczniowie klasy I „a” wybrali się na wcześniej zaplanowaną wycieczkę do lasu. Celem wycieczki było: obserwacja lasu zimą, poznanie warunków zimowych w lesie i ciekawostek przyrodniczych, rozpoznanie zwierząt na podstawie tropów.