• Szkolny Turniej Sportowy „Baw się razem z nami”

Każde dziecko o tym wie:
    Chcesz być zdrowy – ruszaj się!
    Sport to bardzo ważna sprawa.
    Są reguły, jest zabawa.
    Szkolny Turniej Sportowy „Baw się razem z nami” w tym roku odbył się 31 maja.

• Doświadczenia fizyczno – chemiczne w klasie 3B

Eksperymenty dla dzieci w szkole to zawsze świetny pomysł na wspólną naukę przez zabawę. Atrakcyjne eksperymenty dla małych naukowców dzieci z klasy 3B mogły przeprowadzić wykonując wszystkie czynności samodzielnie lub obserwując wychowawczynię panią Monikę Piędel podczas doświadczeń chemicznych.

• XIX Szkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej

W dniu 21.05.2019r. w PSP Nr 5 w Nisku odbył się XIX Szkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej. W konkursie wzięło udział 33 uczniów.

• Wycieczka klas drugich do Sandomierza

15 maja 2019 roku uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami pojechali na wycieczkę do Sandomierza. Na początku przewodnik oprowadził nas po zabytkowym Rynku. Następnie wędrowaliśmy Podziemną Trasą Turystyczną, poznając przy okazji historię Sandomierza.

• XX Szkolny Konkurs Matematyczny

29 kwietnia 2019 roku odbył się w naszej szkole XX Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas drugich i trzecich. Wzięło w nim udział 12 uczniów. Uczestnicy otrzymali zestaw zadań – w klasach drugich 10, a w trzecich 9 zadań. Na ich rozwiązanie przeznaczono 60 minut.

• WYCIECZKA KLASY 3B DO KRASICZYNA – PRZEMYŚLA – BOLESTRASZYC

7 maja 2019 roku klasa 3B wyruszyła wraz z wychowawcą klasy panią Moniką Piędel na wycieczkę. Dzień był bardzo łaskawy dla uczestników wycieczki do Krasiczyna, Przemyśla i Bolestraszyc, od rana towarzyszyła nam piękna pogoda.
    Pierwszym punktem wycieczki był Krasiczyn.

• Wycieczka przedszkolaków do Teatru MASKA w Rzeszowie

30 kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych pojechały do Teatru MASKA w Rzeszowie na przedstawienie pt. „ Dokąd pędzisz koniku?” Rady Moskowej w reżyserii Jacka Popławskiego.

• Powiatowa „ SÓWKA MĄDRA GŁÓWKA”!

W sobotę – 27 IV 2019r. odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych w powiecie niżańskim. To już XXI edycja zmagań z ortografią. Wzięło w niej udział 42 uczniów.

• Klasa 3b na wystawie pt. „Wikingowie w Polsce? Zabytki skandynawskie z ziem polskich”

26 kwietnia 2019 roku klasa 3 B była wraz z wychowawcą panią Moniką Piędel na lekcji i warsztatach poświęconych wystawie „Wikingowie w Polsce? Zabytki skandynawskie z ziem polskich” w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli.

• Pan Poeta u przedszkolaków

1 kwietnia 2019r. Miejską Bibliotekę Publiczna w Nisku odwiedził Pan Poeta. Gościł również u dzieciz oddziałów przedszkolnych przy PSP nr 5 w Nisku.