• Przedszkolaki dla mamy i taty.

  14 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego 0b zaprosiły do szkoły swoich rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Goście nie zawiedli – przyszli wszyscy. A dzieci pięknie recytowały wiersze, z przejęciem śpiewały piosenki, wspaniale zatańczyły taniec disco „ Czekolada” i ludową poleczkę.
  [Więcej…]

 • Szkolny Turniej Sportowy „Baw się razem z nami”

  Każde dziecko o tym wie:
  Chcesz być zdrowy – ruszaj się!
  Sport to bardzo ważna sprawa.
  Są reguły, jest zabawa.
  Szkolny Turniej Sportowy „Baw się razem z nami” w tym roku odbył się 31 maja.
  [Więcej…]

 • Doświadczenia fizyczno – chemiczne w klasie 3B

  Eksperymenty dla dzieci w szkole to zawsze świetny pomysł na wspólną naukę przez zabawę. Atrakcyjne eksperymenty dla małych naukowców dzieci z klasy 3B mogły przeprowadzić wykonując wszystkie czynności samodzielnie lub obserwując wychowawczynię panią Monikę Piędel podczas doświadczeń chemicznych.
  [Więcej…]

 • Przedszkolaki w zoo

  27 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych pojechały na wycieczkę do zoo w Zamościu. Tu przywitała je pani przewodnik i zaprosiła na zajęcia dydaktyczne. Dzieci z zainteresowaniem słuchały jej opowiadania o gadach: wężach, jaszczurkach, zaskrońcach, żabach i innych.
  [Więcej…]

 • XIX Szkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej

  W dniu 21.05.2019r. w PSP Nr 5 w Nisku odbył się XIX Szkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej. W konkursie wzięło udział 33 uczniów.
  [Więcej…]

 • Wycieczka klas drugich do Sandomierza

  15 maja 2019 roku uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami pojechali na wycieczkę do Sandomierza. Na początku przewodnik oprowadził nas po zabytkowym Rynku. Następnie wędrowaliśmy Podziemną Trasą Turystyczną, poznając przy okazji historię Sandomierza.
  [Więcej…]

 • XX Szkolny Konkurs Matematyczny

  29 kwietnia 2019 roku odbył się w naszej szkole XX Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas drugich i trzecich. Wzięło w nim udział 12 uczniów. Uczestnicy otrzymali zestaw zadań – w klasach drugich 10, a w trzecich 9 zadań. Na ich rozwiązanie przeznaczono 60 minut.
  [Więcej…]

 • WYCIECZKA KLASY 3B DO KRASICZYNA – PRZEMYŚLA – BOLESTRASZYC

  7 maja 2019 roku klasa 3B wyruszyła wraz z wychowawcą klasy panią Moniką Piędel na wycieczkę. Dzień był bardzo łaskawy dla uczestników wycieczki do Krasiczyna, Przemyśla i Bolestraszyc, od rana towarzyszyła nam piękna pogoda.
  Pierwszym punktem wycieczki był Krasiczyn.
  [Więcej…]

 • Wycieczka przedszkolaków do Teatru MASKA w Rzeszowie

  30 kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych pojechały do Teatru MASKA w Rzeszowie na przedstawienie pt. „ Dokąd pędzisz koniku?” Rady Moskowej w reżyserii Jacka Popławskiego.
  [Więcej…]

 • Powiatowa „ SÓWKA MĄDRA GŁÓWKA”!

  W sobotę – 27 IV 2019r. odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych w powiecie niżańskim. To już XXI edycja zmagań z ortografią. Wzięło w niej udział 42 uczniów.
  [Więcej…]