• Sukces klasy 1B – Wizyta redakcji „Nowin” w szkole

  Klasa 1B zajęła IV miejsce w Plebiscycie redakcji „Nowin”
  na „Najsympatyczniejszą Pierwszą Klasę 2016 roku”

  [Więcej…]

 • Klasa 1 B na Wystawie „Miasto i las”

  9 lutego 2017 roku klasa 1B była wraz z wychowawcą klasy panią mgr Moniką Piędel na wystawie „Miasto i las” zorganizowanej przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli.
  [Więcej…]

 • Bal przebierańców

  8 lutego w szkole odbył się bal karnawałowy. Dzieci były przebrane w piękne, kolorowe stroje. Nasza szkoła zamieniła się w prawdziwy świat bajek, w którym pojawiły się wróżki, elfy, księżniczki, królowie i wiele innych. Nie zabrakło również współczesnych postaci. W czasie balu dzieci tańczyły w rytm swoich ulubionych piosnek. Były również konkursy i śmieszne ruchowe zabawy.
  [Więcej…]

 • Na sankach – klasa 2B

  Jak bezpiecznie bawić się na śniegu? Przez szereg dni rozmawialiśmy o tym w klasie, a w ostatni wtorek, tuż przed zimowymi feriami, odbył się praktyczny sprawdzian z naszych wiadomości. Wybraliśmy się z saneczkami na górkę w parku. Ale była jazda! A ile radości! Sprawdzian zdany na szóstkę!
  [Więcej…]

 • Klasa 1B w Porcie Lotniczym „Rzeszów – Jasionka”

  7 grudnia 2016 roku klasa 1B wraz z wychowawcą klasy panią mgr Moniką Piędel była na wycieczce w Rzeszowie. W programie znalazło się: zwiedzanie lotniska oraz obejrzenie sztuki pt. „Opowieść wigilijna” w teatrze „Maska” w tym lekcja teatralna.
  [Więcej…]

 • Miejsko-Gminny Konkurs na „Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową”

  18 grudnia 2016 r. w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” nastąpiło rozstrzygnięcie Miejsko-Gminnego Konkursu na „Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową” i wręczenie nagród laureatom. Nagrody otrzymali:
  Kornel Andres kl.3, Amelia Chmiel kl.3a, Julia Szast kl.3a
  oraz klasa 3b za pracę zbiorową.
  [Więcej…]

 • PROGRAM „Zdrowie nietrudne” – udział klasy 1B

  W roku szkolnym 2016/2017 wychowawczyni klasy 1B pani mgr Monika Piędel wraz z uczniami podjęła decyzję o przystąpieniu do programu edukacyjnego promującego zdrowy styl życia. Jest to program “ZDROWE – NIETRUDNE” przygotowany przez Firmę KUPIEC wraz z Wydawnictwem MAC Edukacja.
  [Więcej…]

 • Opowieści o smokach i rycerzach

  Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku 2 grudnia uczniowie kl. 3a i kl. 4a wzięli udział w spotkaniu z dr Markiem Sikorskim – historykiem sztuki i autorem książek o zabytkach i dziejach kultury, w tym o smokach: „Smok wawelski w kręgu mitu i historii”, „Smoki i smokobójstwo” oraz „Na tropach smoka wawelskiego. Pasjonat historii wspólnie z uczestnikami spotkania w ciekawy sposób tropił smoka wawelskiego.
  [Więcej…]

 • ANDRZEJKI W III B

  29 listopada w wigilię imienin św. Andrzeja w naszej klasie odbyły się zabawy, tańce i wróżby andrzejkowe. Wróżyliśmy z kolorów, liczb, zawodów, serduszek…. Bawiliśmy się balonami, butelką i „magicznym pudełkiem”. Mamusie Piotrusia i Filipa przygotowały przepyszny poczęstunek. Zabawa była udana. Zobaczymy, czy nasze wróżby spełnią się w przyszłości.
  [Więcej…]

 • ,,Mój Kosmos” – pokazy w mobilnym planetarium

  Do naszej szkoły zawitało mobilne Planetarium. Uczniowie klas 0-3 wzięli udział w pokazie poświęconym budowie Układu Słonecznego i sekretom Kosmosu. Dowcipny, krótki filmik ,, W świecie dinozaurów” najbardziej przypadł do gustu najmłodszych. Z relacji uczestników wynika, że barwny i plastyczny obraz pobudzał wyobraźnię, a samo leżenie na materacach pod rozgwieżdżoną kopułą było niesamowitą frajdą.
  [Więcej…]