• Milion dzieci modli się na różańcu

W piątek, 18 października dzieci z klas 0-3 włączyły się do międzynarodowej kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu”. Odmawiając różaniec dzieci prosiły Maryję o jedność i pokój na całym świecie. Modlitwę poprowadził ksiądz Waldemar Bieńko.

• Bicie rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy 2019 !

Włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji BICIA REKORDU w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. 16 października podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca o 12:00, przez kolejne 30 minut wspólne zrobiliśmy ogromną rzecz dla promowania nauki pierwszej pomocy.

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września przedszkolaki obchodziły swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym roku tematem przewodnim uroczystości było hasło „ Podróże małe i duże”, w związku z przypadającą 20 września, 600-letnią rocznicą rozpoczęcia przez Ferdynanda Magellana wyprawy opłynięcia dookoła świata.

• Przedszkolaki dla mamy i taty.

14 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego 0b zaprosiły do szkoły swoich rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Goście nie zawiedli – przyszli wszyscy. A dzieci pięknie recytowały wiersze, z przejęciem śpiewały piosenki, wspaniale zatańczyły taniec disco „ Czekolada” i ludową poleczkę.

• Szkolny Turniej Sportowy „Baw się razem z nami”

Każde dziecko o tym wie:
    Chcesz być zdrowy – ruszaj się!
    Sport to bardzo ważna sprawa.
    Są reguły, jest zabawa.
    Szkolny Turniej Sportowy „Baw się razem z nami” w tym roku odbył się 31 maja.

• Doświadczenia fizyczno – chemiczne w klasie 3B

Eksperymenty dla dzieci w szkole to zawsze świetny pomysł na wspólną naukę przez zabawę. Atrakcyjne eksperymenty dla małych naukowców dzieci z klasy 3B mogły przeprowadzić wykonując wszystkie czynności samodzielnie lub obserwując wychowawczynię panią Monikę Piędel podczas doświadczeń chemicznych.

• Przedszkolaki w zoo

27 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych pojechały na wycieczkę do zoo w Zamościu. Tu przywitała je pani przewodnik i zaprosiła na zajęcia dydaktyczne. Dzieci z zainteresowaniem słuchały jej opowiadania o gadach: wężach, jaszczurkach, zaskrońcach, żabach i innych.

• XIX Szkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej

W dniu 21.05.2019r. w PSP Nr 5 w Nisku odbył się XIX Szkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej. W konkursie wzięło udział 33 uczniów.

• Wycieczka klas drugich do Sandomierza

15 maja 2019 roku uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami pojechali na wycieczkę do Sandomierza. Na początku przewodnik oprowadził nas po zabytkowym Rynku. Następnie wędrowaliśmy Podziemną Trasą Turystyczną, poznając przy okazji historię Sandomierza.

• XX Szkolny Konkurs Matematyczny

29 kwietnia 2019 roku odbył się w naszej szkole XX Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas drugich i trzecich. Wzięło w nim udział 12 uczniów. Uczestnicy otrzymali zestaw zadań – w klasach drugich 10, a w trzecich 9 zadań. Na ich rozwiązanie przeznaczono 60 minut.