Klasa 2B realizuje ogólnopolski Program Edukacyjny „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”

Program „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu” jest długofalowym projektem, którego pierwsza edycja w roku 2017/2018 jest skierowana do klas 1-3 szkół podstawowych. Celem Organizatorów jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania. Program został przygotowany we współpracy z dietetykami, pedagogami i partnerami.

Klasa 2B, której wychowawcą jest mgr Monika Piędel otrzymała bezpłatne materiały edukacyjne, m.in. scenariusze zajęć i płyty z filmami. Materiały zostały tak przygotowane, aby poza edukacją o prawidłowym i świadomym żywieniu, zaszczepić w dzieciach chęć do dobrego gotowania. Przygotowane scenariusze zajęć poruszają takie tematy jak: zasady prawidłowego żywienia, jak komponować śniadanie, pochodzenie jedzenia, sezonowość, smaki, kulinarne podróże, prawidłowe zachowanie przy stole, wspólne gotowanie i spożywanie posiłków. Zachęcenie najmłodszych do przygotowywania samemu wartościowych posiłków sprawi, że przeniosą one te nawyki i cenne lekcje do domu.
Program „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu” doskonale wpisuje się w rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. dotyczącego poprawy żywienia dzieci w placówkach oświatowych.
Pierwsza edycja programu trwa od 1 września 2017 do 30 czerwca 2018 roku.
Tekst i zdjęcia:
mgr Monika Piędel