Wycieczka do Rzeszowa

29 listopada uczniowie klas trzecich i klasy 2a pojechali do Teatru MASKA
w Rzeszowie na przedstawienie teatralne pt.” Bambusowa księżniczka”.

Był to spektakl z Dalekiego Wschodu, w którym pojawiły się nie tylko niezwykła dziewczyna i jej opiekunowie, ale także smok, mityczna góra, wielka bitwa z niezwykłym wojskiem i wiele fascynujących dzieci przygód. To barwne, dynamiczne widowisko, inspirowane japońską baśnią, zostało przygotowane przez Noriyuki Sawa – twórcę pochodzącego z Kraju Kwitnącej Wiśni. W drodze powrotnej do Niska wstąpiliśmy do Portu Lotniczego w podrzeszowskiej Jasionce. Tu czekał na nas miły pracownik lotniska, z którym zwiedzaliśmy terminal pasażerski. Potem z Tarasu Widokowego można było oglądać kołowanie samolotu pasażerskiego na pas startowy. Widzieliśmy jak wzbił się wysoko w niebo i odleciał do Manchesteru w Wielkiej Brytanii. Później, krok po kroku, poznaliśmy ścieżki pasażera; odprawę biletowo-bagażową, kontrolę bezpieczeństwa. Wizytę na lotnisku zakończyło spotkanie ze strażakiem lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej. Pan pokazał nam najnowszy wóz strażacki i bardzo ciekawie opowiedział o swej pracy.
To była bardzo udana i wspaniała wycieczka.
Anna Pracoń