Poznajemy Świętokrzyskie – wycieczka klasy 2B

11 maja 2018 roku klasa 2B wraz z wychowawcą mgr Moniką Piędel oraz rodzicami dzieci była na wycieczce w Górach Świętokrzyskich.

Dzieci podczas wyjazdu zwiedziły z przewodnikiem oceanarium na „Świętokrzyskiej Polanie” – miejsce, gdzie zgromadzono kilkadziesiąt gatunków ryb z całego świata. Następnie były na spacerze po parku miniatur, tu z kolei miały możliwość zobaczyć makiety najważniejszych świętokrzyskich budowli. Ze „Świętokrzyskiej Polany” wyruszyliśmy do Chęcin. W Chęcinach uczestnicy wycieczki zwiedzali ruiny zamku, podziemia, skarbiec. Po południu oglądaliśmy Jaskinię Raj–jedną z najpiękniejszych jaskiń kresowych w Polsce. Pogoda sprzyjała wędrówkom po pięknych świętokrzyskich szlakach turystycznych. Z pewnością tam wrócimy.

Opracowanie tekstu i zdjęcia: mgr Monika Piędel