WYCIECZKA DO BAŁTOWA

W dniu 4 czerwca 2018r. roku dzieci z zerówki wyruszyły w niezwykłą podróż do czasów prehistorycznych do krainy dinozaurów.

Po szczęśliwym dojechaniu do celu, wszystkich wycieczkowiczów powitała pani przewodnik, która z pasją, ale w zrozumiały dla dzieci sposób opowiadała o zgromadzonych eksponatach. Ogromne wrażenie robiły naturalnej wielkości dinozaury, zrobione w skali 1:1, rozmieszczone wzdłuż ścieżki spacerowej Jurajskiego parku.
Z kolei w Muzeum Jurajskim nasi milusińscy mogli obejrzeć różnego rodzaju skamieniałości. Były to kości dinozaurów, szczątki morskich gadów, zęby rekinów, koralowce i głowonogi. W pobliżu muzeum odnaleziono autentyczne ślady tropów górnojurajskich dinozaurów- allozaura, stegozaura, kamptozaura, więc tak zrodził się pomysł utworzenia Jurajskiego Parku.
Następnym, jakże emocjonującym punktem naszej wycieczki, było zwiedzanie Oceanarium. Dzięki nowoczesnej technologii dowiedzieliśmy się, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu.
Entuzjazm wśród przedszkolaków wzbudziło także zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Najpierw nasi podopieczni odbyli przejażdżkę amerykańskim autobusem (school busem) pomiędzy zwierzętami współcześnie żyjącymi (m.in.: strusie, lamy, wielbłądy, dziki, konie, jelenie i wiele innych gatunków) rozmieszczonymi na wielohektarowym terenie – tzw. SAFARI.
Ostatnim punktem programu było zwiedzanie miniaturowych zamków i pałaców wybudowanych na terenie Polski.