Warsztaty Florystyczne w klasie 2b

W dniu 12 czerwca w klasie 2b pod opieką wychowawcy odbyły się Warsztaty Florystyczne. Dzieci przygotowywały, pod okiem doświadczonej florystki, kompozycje kwiatowe dla swoich mam na uroczystość Dnia Mamy i Taty.

Uczniowie obejrzeli potrzebne do pracy materiały i narzędzia. Z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do działania. Każdy samodzielnie, zgodnie ze wskazówkami prowadzącej uzupełniał swój bukiecik. Podczas pracy można było podziwiać jak z każdym elementem zmieniają swój wygląd. Dzieci układały bukiety z żywych kwiatów: róż, frezji i innych.

Celem zajęć było przekazanie uczniom podstawowych wiadomości z zakresu bukieciarstwa. Miały one pokazać dzieciom różnorodność form, kształtów, kolorów i struktur roślin. Podczas takich warsztatów doskonali się również zdolności manualne uczniów, a także uczy się wrażliwości na otaczającą przyrodę. Wszystko to pokazane i tłumaczone było w przystępny, dostosowany do uczniów sposób.

Zdjęcia i tekst: mgr Monika Piędel