Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września 2018 r. na scenie amfiteatru w Parku Miejskim w Nisku, Przedszkolaki z niżańskich szkół i przedszkoli uroczyście świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Byliśmy tam!

Dzieci wystąpiły z programem patriotycznym, recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły polskie tańce ludowe, wpisując się w ten sposób w świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przedszkolaki z naszej szkoły wystąpiły z piękną recytacją wierszy z cyklu „ Moja mała Ojczyzna”. Małym aktorom za ich wzruszające przedstawienie podziękowali, biorący udział w uroczystości, pan Starosta Niżański, pani Wiceburmistrz Gminy i Miasta, która poczęstowała wszystkie dzieci niezwykłymi słodyczami-krówkami z napisem „ Pozdrowienia z Niska’.
Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości przeszli defiladą na Plac Wolności, gdzie dzieci wypuściły w niebo białe i czerwone balony. Zabawa była wspaniała! Roześmiani wróciliśmy do naszych przedszkolnych sal w szkole.

Nauczyciel oddz. przedszkolnego Anna Pracoń

Comment is closed.