Za nami próba bicia rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy!

16 października podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca punktualnie o 12:00, przez kolejne 30 minut wspólne zrobiliśmy ogromną rzecz dla promowania nauki pierwszej pomocy. Włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji BICIA REKORDU

w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Było z nami aż 105 902 rekordzistów w 1142 zgłoszonych instytucjach zlokalizowanych w całej Polsce!
Nasze wydarzenie zostało zorganizowane w ramach obchodów “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”. Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Fundacja WOŚP uczestniczy w jego obchodach od samego początku. Ma to związek z prowadzonym przez Orkiestrę Programem Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”, dzięki któremu również od kilku lat w naszej szkole uczniowie z klas 1-3 uczą się pod czujnym okiem nauczycieli – instruktorów zasad udzielania pierwszej pomocy.

Comment is closed.