Wycieczka klas drugich do Sandomierza

15 maja 2019 roku uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami pojechali na wycieczkę do Sandomierza. Na początku przewodnik oprowadził nas po zabytkowym Rynku. Następnie wędrowaliśmy Podziemną Trasą Turystyczną, poznając przy okazji historię Sandomierza.

Dużą atrakcją była wizyta w Zbrojowni Rycerskiej, gdzie dzieci mogły obejrzeć broń z dawnych czasów oraz przymierzyć stroje kobiet, mężczyzn oraz części zbroi. Potem udaliśmy się Wąwozem św. Królowej Jadwigi do Kościoła św. Jakuba, a stamtąd doszliśmy na brzeg Wisły. Dużym przeżyciem był rejs statkiem po największej polskiej rzece. Na zakończenie zwiedzania weszliśmy na Bramę Opatowską, skąd podziwialiśmy panoramę Sandomierza. Po pożegnaniu z przewodnikiem udaliśmy się na Mały Rynek po zakup pamiątek. Zmęczeni, ale zachwyceni zeszliśmy schodami do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Niska.
Wychowawcy