Przedszkolaki w zoo

27 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych pojechały na wycieczkę do zoo w Zamościu. Tu przywitała je pani przewodnik i zaprosiła na zajęcia dydaktyczne. Dzieci z zainteresowaniem słuchały jej opowiadania o gadach: wężach, jaszczurkach, zaskrońcach, żabach i innych.

Przedszkolaki mogły oglądnąć i dotknąć zrzuconej skóry węża, zilustrować krokodyla, żabę za pomocą obrazkowych układanek. Potem pani przewodnik poprowadziła nas po zoo. Oglądaliśmy przeróżne zwierzęta. Tak dużo tu ich mieszka! Bardzo podobały się dzieciom rozbawione, brunatne niedźwiadki, dostojne żyrafy spacerujące po wybiegu, głośne małpy, śpiące leniwce, groźne lwy i lamparty… i wiele, wiele innych zwierząt. Zaopatrzone w pamiątki i pełne wrażeń dzieci wróciły do Niska. To była wspaniała wycieczka!

Zdjęcia: Magdalena Mazurek
Tekst: Anna Pracoń